Artvin’de Toki hangi ilçede kaç konut yapacak? Artvin sosyal konutları nerelerde yapılacak? Artvin Toki sosyal konutları ilçelere göre dağılımı ve sayısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlk etap projesinde toplamda 250 bin konut yapılması hedeflenirken bu konutlar illere göre belirlendi. 50 bin İstanbul, 18 bin Ankara, 12.55 İzmir, 10 bin Gaziantep, 8.650 Bursa ve 4.500 Kayseri olarak sayı dağılımı yapıldı. Konut sayıları illerin projeye uygunluk oranına göre farklılık göstermektedir. 2 yıl içerisinde tamamlanması beklenen projenin ödemeleri ile devlet tarafından belirlendi. TOKİ Artvin hangi ilçelere konut yapıyor? TOKİ Artvin başvuru şartları nelerdir? TOKİ Artvin konut ödeme detayları ve merak edilenler haberimizde

TOKİ Konut Ödemeleri

TOKİ tarafından gerçekleşecek olan konut projesinde Ocak ve Temmuz olmak üzere altı ayda bir memur maaş artışına göre aylık ödemelerde de farklılık yapılacaktır. Sözleşme tarihinin başladığı ayla beraber taksit ödemeleri başlayacaktır. 2+1 olan evler için 605 bin TL ve aylık ödemesi ise 2.280 TL olarak belirlendi. 3+1 konut için 850 bin TL ve aylık ödemesi ise 3.187 TL olup 240 ay vade imkanıyla gerçekleşmektedir.

TOKİ Artvin Hangi İlçeye Konut Yapılacak?

Birçok bölge ve şehrin içerisinde olduğu bu projede Artvin için belirlenen proje Artvin’in Merkez’ine 500 konut yapılacağı açıklanırken ödemelerin ise Halk Bankası’na yapılacağı açıklandı. TOKİ başvuruları ise 14 Eylül ve 31 Ekim tarihleri arasından devam edecektir. Fakat başvurusunu e-devlet üzerinden yapacaklar için son gün 28 Ekim olarak belirlendi.

TC Kimlik Numarasına Göre Başvuru Sırası

-0 olan vatandaşlar 14 Eylül 2022 Çarşamba,

-2 olan vatandaşlar 15 Eylül 2022 Perşembe,

-4 olan vatandaşlar 16 Eylül 2022 Cuma,

-6 olan vatandaşlar 17 Eylül 2022 Cumartesi,

-8 olan vatandaşlar 18 Eylül 2022 Pazar

TOKİ Artvin Konut Başvuru Şartları

-Projenin yer aldığı ilde en az 1 yıl ikamet etmek

-Daha önceden TOKİ üzerinden ev almamış olmak

-TC vatandaşı olmak

-18 yaşını doldurmuş olmak

-Başvuru sahipleri nüfus cüzdanı ile projenin bulunduğu ildeki yetkili banka şubelerinde “Başvuru ve Satın Alma Taahhütnamesi” imzalayacak.

-İstanbul için 18 bin ve diğer iller için ise 16 bin TL olması şartı aranacaktır.

-Şehit yakınlarının durumunu gösterecek belge

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Artvin Haber, Artvin Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!