Cedi Osman çocuklara ‘Zorba Olma Kanka Ol’ dedi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cartoon Network ve UNICEF Türkiye akran zorbalığı konusunda farkındalığı arttırmak için iş birliği yaptı

‘Zorba Olma Kanka Ol’ projesiyle akran zorbalığına dikkat çekmeye ve “kankalık” iletilerini çocuklara ulaştırmaya odaklanan Cartoon Network, UNICEF Türkiye ile iş birliği yaparak tesir alanını genişletti. İş birliği kapsamında çocuklara seslenen UNICEF Türkiye Ulusal Düzgün Niyet Elçisi, ulusal basketbolcu Cedi Osman, kadro ruhu üstünden arkadaşlığın değerine vurgu yaptı.

Akran zorbalığı konusunda farkındalık yaratmak için 2016 yılında başlattığı Zorba Olma Kanka Ol projesinin kapsamını her yıl genişleten Cartoon Network, UNICEF Türkiye ile iş birliği yaptı.

Çocuklara onların lisanından, sevdikleri karakterler ve örnek aldıkları başarılı isimler aracılığıyla farkındalık bildirilerini ulaştırmaya odaklanan Cartoon Network’ün son destekçisi UNICEF Türkiye Ulusal Yeterli Niyet Elçisi, ulusal basketbolcu Cedi Osman oldu. Zorba Olma Kanka Ol projesi için basketbol alanında çocuklar ile birlikte kamera karşısına geçen Cedi Osman, grup ruhunun gücünü ve arkadaşlığın ehemmiyetini anlattı.

Akran zorbalığının yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada çocuklar ortasında önemli bir sorun olduğunu bildiğini söyleyen UNICEF Türkiye Ulusal Güzel Niyet Elçisi ve Ulusal Basketbolcu Cedi Osman; “Bir atlet olarak arkadaşlığın, dostluğun ve her şartta birbirini desteklemenin değerini çok yeterli biliyorum. İşte tam da bu yüzden çocuklara beni görmeye alıştıkları bir yerden, alandan seslenmek ve kadro ruhu üstünden arkadaşlığın ehemmiyetini anlatabilmek benim için çok değerli” dedi.

UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis ekledi: “En dezavantajlı çocuklar zorbalığa uğrama riskiyle daha fazla karşı karşıyalar. Bu çocuklar genelde daha kırılgan topluluklarda yaşayan, gelir düzeyi düşük ailelerde büyüyen, mahzuru olan, mülteci ve göçmen çocuklar. Zorbalık fizikî yahut sanal ortamda gerçekleşebilir. Siber zorbalık çoğunlukla toplumsal medya üzerinde, kısa bildiri yahut e-posta aracılığıyla yahut rastgele bir çevrimiçi platform üzerinde gerçekleşebilir. Bu hususta farkındalığı arttırmak ve zorbalığı önlemek için hepimize düşen bir misyon var. Ortaklarımızla, ailelerle, öğretmenlerle, özel kesimle, çocukların ve gençlerin kendileriyle bu mevzuda bir arada çalışmamız çok kıymetli.”

Warner Bros. Discovery Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Yunanistan ve Kıbrıs Çocuk Kanalları, Programlar ve Yayın Yöneticisi Zümrüt Pakoy; ‘Cartoon Network olarak Akran Zorbalığı ile ilgili tedbir almazsak bu durumun gelecek kuşaklar için önüne geçilemez davranış bozukluklarına yol açacağı şuuruyla hareket ediyoruz. Bu yüzden de yıllardır dünyanın her yerinde farkındalık bildirilerimizle çocuklara ulaşmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar projemiz için birçok farklı çalışma yaptık. Bu yıl da kıymetli iş birliğimiz kapsamında UNICEF Ulusal Düzgün Niyet Elçisi, ulusal atletimiz Cedi Osman’la çocukların dikkatini çekmek ve farkındalık aşılamak için kolları sıvadık. Daima birlikte ‘Zorba Olma Kanka Ol’ demeye devam edeceğiz” dedi

Cartoon Network Zorba Olma Kanka kapsamında hazırlanan tüm içeriklere cartoonnetwork.com.tr üzerinden ve UNICEF Türkiye toplumsal medya hesapları üzerinden ulaşılabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Artvin Haber, Artvin Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!