ÇYDD Seyfi Dursunoğlu’nun doğum gününde anma merasimi düzenledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çağdaş Ömrü Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından Huysuz Virjin karakteriyle akıllarımıza kazınan usta tiyatrocu, komedyen ve sunucu Seyfi Dursunoğlu’nun doğum gününde, mezarı başında anma merasimi düzenlendi.

Zincirlikuyu Mezarlığı’nda gerçekleşen merasimde, ÇYDD’nin bedelli bağışçılarından; Cumhuriyet bedellerine ve çağdaş hayat ülkülerine olan sarsılmaz inancıyla hep örnek bir sanatçı olan Seyfi Dursunoğlu anıldı.

Törende kıymetli sanatkarın yiğeni Güliz Dursunoğlu ve yengesi İsmet Dursunoğlu, yakınları Şakir Eroğlu, Mehmet Pekerkan, Yıldız Beyazıt, Gülşen İşeri, Ümit Yazıcı ile birlikte ÇYDD Genel Lider Yardımcıları Lale Pilatin ve Sedat Durna, ÇYDD Genel Saymanı Nilgün Polat Gevrek, ÇYDD Genel Merkez İdare Heyeti Üyeleri Garip Başakçi, Deniz Bayraktar ve Hatice Güçlür İnanç katıldı. Birebir vakitte Çağdaş Hayat üyeleri, gönüllüleri ve öğrencileri de yer aldı.

Her yıl, ÇYDD tarafından usta sanatkarın doğum gününde gerçekleştirilecek anma merasiminde konuşan Güliz Dursunoğlu, “Amcam Seyfi Dursunoğlu çok çağdaş, Atatürkçü biriydi. Bu nedenle geleceğe çağdaş bireyler istikamet versin diye tüm mal varlığını Çağdaş Hayatı Destekleme Derneği’ne bağışladı. Lakin onun dileğini, hayallerini gerçekleştiremedik; isteklerini yerine getiremedik. Onun kederi içindeyiz. Amcamın ruhu şad olsun. Her vakit yaşasın, yaşatalım.” formunda hislerini lisana getirdi.

Seyfi Dursunoğlu’nun yeğeni Gülriz Durusnoğlu akabinde konuşan ÇYDD Genel Lider Yardımcısı Lale Pilatin, Seyfi Dursunoğlu’nun 33 yıldır sürdürdükleri çağdaşlık yolcuğunda her vakit yanlarında olduğunu belirtti. ÇYDD’nin kıymetli bağışçılarından Seyfi Dursunoğlu’nun derneğe bıraktığı mirastan ötürü onurlu, gururlu ve büyük bir sorumluluk duygusu içinde olduklarını söylen Pilatin, “Ülkemizin çok kıymetli sanatkarlarından biri olan Seyfi Dursunoğlu, derneğimizin dayanağıyla binlerce çağdaş genç yetişsin diye mal varlığının bir kısmını bize bağışladı. Biz de mirasla ilgili devam eden hukuk süreci tamamlandıktan sonra onun isteği doğrultusunda, gereğini yapacağız. Bugün, burada; Seyfi Dursunoğlu’nun doğum gününde, bizlere bıraktığı mirası ona yakışır projeler için kullanacağımızı yineliyoruz. Seyfi Dursunoğlu ismi Çağdaş Yaşam’ın gençlerinde yaşayacak.” dedi.

Daha sonra dava sürecine ait açıklama yapan ÇYDD Genel Lider Yardımcısı Sedat Durna “Şuanda vasiyetnamenin iptali davasında bir karar şimdi çıkmadı, terekenin tespiti ve yönetilmesi için açmış olduğumuz davada mahkeme tereke için bir hukukçu görevlendirdi, meskenin bakımı ve idaresi ile bu hukukçu tereke yönetim memuru ilgileniyor. Vasiyetnamenin açılıp okunması için açmış olduğumuz davamız ise kesin olarak karara bağlandı. Bizim için en belirleyici dava olan vasiyetnamenin iptali davasının karara çıkmasını ve mutlaklaşmasını bekliyoruz, hukukçularımız titizlikle takip ediyor.” dedi. Seyfi Dursunoğlu’nu daima hürmet ve şükranla anmaya devam edeceklerini belirten Durna, “Hayatı boyunca çalışarak kendi emeğiyle elde ettiği mal varlığını derneğimize bırakması bizim için umut kaynağıdır, gurur vericidir. Zira Seyfi Bey’in ortamızdan ayrılışından sonra derneğimize yapılan vasiyet bağışlarının arttığını görmekteyiz. Onun bu hareketi binlerce gencimize umut oldu. Seyfi Beyefendi nitekim çok özel bir insandı, ışıklar içinde uyusun.” formunda konuştu.

Ayrıca merasimde usta sanatçı Seyfi Dursunoğlu için lokma döküldü.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Artvin Haber, Artvin Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!