EÜ Bağlantı Fakültesine Müfit Can Saçıntı konuk oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EÜ, ‘Altın Kariyer’li sanatkarları ağırlamaya devam ediyor

Ege Üniversitesi (EÜ) Bağlantı Fakültesinde, Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin’in genç iletişimcilerle bir ortaya geldiği klasik “Dekan-Öğrenci Buluşması” toplantıları devam ediyor. Moderatörlüğünü Dekan Prof. Dr. Gültekin’in yaptığı buluşmanın konuğu başarılı senarist, direktör ve oyuncu Müfit Can Saçıntı oldu. Toplantıda Saçıntı’ya EÜ İrtibat Fakültesi tarafından klâsik olarak verilen “Altın Kariyer” mükafatı takdim edildi. Öğrencilerin ağır ilgi gösterdiği toplantıya Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Füsun Topsümer ve Prof. Dr. Elif Yıldız’ın yanı sıra; kısım liderleri, akademik ve idari çalışanlar katıldı.

Egeli iletişimcilerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Müfit Can Saçıntı, hayatından anekdotlar paylaşarak, gençlere altın niteliğinde tavsiyelerde bulundu. Gençlere kendilerini geliştirerek donanımlı bireyler olmaları gerektiğini öğütleyen Müfit Can Saçıntı, “Günümüzdeki kuvvetli şartların farkındayım. Ancak bütün bu zorluklara karşın siz hayallerinizden vazgeçmeyin. Benim de meslek hayatımın birinci yıllarında çeşitli zorluklar yaşadığım devirler oldu. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nda (TRT) kontratlı olarak çalışmaya başlamıştım. Mukavele bittikten sonra işsiz kaldım. O esnada bir talih beni buldu. Sonuçta şu anda toplum tarafından oyuncu olarak tanınan biriyim. Ekranlarda yer aldım, sizler de yer alabilirsiniz. Baht elbette bir gün sizi bulacak. Bu noktada kıymetli olan ise, o bahtın sizi yanlışsız vakitte bulması. Talih sizleri bulduğunda kendini geliştirmiş donanımlı bireyler olmak ve o an o fırsata hazır bulunmak en hayati konu” diye konuştu.

“Bir üniversiteden kabul ettiğim birinci ödül”

Aldığı mükafatın kendisi için çok özel olduğunu söyleyen Saçıntı, “İletişim fakülteleri ve bu fakültelerdeki hocalarımız çok değerliler. İrtibat fakültesi sıralarında oturmam bana birçok yarar sağladı. Bu sıralardan geçtiğim için sizleri çok daha düzgün anlıyorum ve kendime yakın hissediyorum. Lakin ne yazık ki bugün sadece mezun olmak kâfi değil. Kendinizi her manada mümkün olduğunca geliştirmeniz gerekiyor. Diğerlerinden bir adım önde olmak için zihninizdekileri derleyip toplamalı ve projeleştirdiğiniz fikirleri yeri geldiğinde çok kısa bir müddette bile ilgilisine aktarabilmelisiniz. İmkân buldukça üretin. Zira ilerleyen vakitlerde buna fırsatınız kalmayabilir. Sizi tercih edecekler de ürettiğiniz içeriklerdeki farkı görsün. Bana bugün takdim edilen Altın Meslek mükafatı, benim bir üniversiteden kabul ettiğim birinci ödül. Daha evvel teklif edilen sayısız mükafatı kendimle ilişikli bulamadığım için kabul etmedim. Lakin aldığım ödül ve EÜ Bağlantı Fakültesinde atmosfer çok özel. Bu noktada Fakülte Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin’e emekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların akabinde Dekan Prof. Dr. Gültekin tarafından Müfit Can Saçıntı’ya “Altın Meslek Ödülü” takdim edildi. Konferans salonunu cep telefonlarıyla aydınlatan Egeli iletişimciler, Müfit Can Saçıntı’nın direktörlüğünü üstlendiği Seksenler dizisinde Serhat Kılıç tarafından seslendirilen “Tövbe” müziğine her bir ağızdan eşlik ettiler. Aktifliğin bitiminde Prof. Dr. Gültekin ve Müfit Can Saçıntı Bağlantı Fakültesi önünde öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Artvin Haber, Artvin Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!