“Kadın Eli Değsin İhtimaller Değişsin” Projesi Kapsamında Çağla Şıkel ve Prof. Dr. Beyza Özçınar Penti Müşterileriyle Bir ortaya Geldi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm dünyada ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ olarak kabul edilen Ekim ayı boyunca, göğüs kanseri ile çabada erken teşhisin ehemmiyetine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak gayesiyle çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Kadınları en düzgün anlayan marka Penti ise bu yıl göğüs kanseri bilinçlendirme çalışmaları kapsamında Göğüs Sıhhati Derneği (MEMEDER) ve Roche Türkiye ile bir ortaya geldi.

Roche Türkiye’nin, hayata geçirdiği “Kadın Eli Değsin İhtimaller Değişsin” kampanyası ile tüm bayanlara “Var mısın İhtimalleri Değiştirmeye” sloganıyla seslenen markaya takviye veren Penti; proje kapsamında tüm bayanları göğüs kanserini sembolize eden ‘Pembe Kurdele Takma Günü’ olan 26 Ekim’de Vadistanbul AVM’deki Penti mağazasında ağırladı.

Meme Sıhhati Farkındalık Aktifliği 26 Ekim’de Vadistanbul Mağazası’nda gerçekleşti.

Penti’nin destekçisi olduğu “Kadın Eli Değsin İhtimaller Değişsin” kampanyası ile bayanların göğüs kanserine yönelik semptomları nasıl belirleyebileceğine ait farkındalık yaratmayı amaçlayan kampanya kapsamında 14.30- 1630 saatleri ortasında Vadistanbul AVM’deki Penti mağazasında Çağla Şıkel moderatörlüğünde gerçekleşen aktiflikte, MEMEDER İdare Şurası Üyesi Prof. Dr. Beyza Özçınar göğüs kanserinde erken teşhisin ve kendi kendine göğüs muayenesinin kıymetini aktararak merak edilen soruları yanıtladı.

Penti, MEMEDER ile Bayanların Hayatına Dokunuyor

Penti kampanya kapsamında 15 yıldır Türkiye’de göğüs kanserinde erken teşhis, tarama ve tedaviye yönelik projeler üreterek toplumu göğüs sıhhati ve hastalıkları konusunda bilinçlendiren ve 40-49 yaş ortası bayanların fiyatsız mamografi çektirmesini sağlayan Göğüs Sıhhati Derneği (MEMEDER) ile de iş birliği yaparak, göğüs kanseriyle uğraş eden bayanların kullanması için MEMEDER’e ameliyat sütyenleri bağışladı.

Aynı vakitte Penti, 26 Ekim tarihinde satın alınan her sütyenden elde ettiği gelirin bir kısmını göğüs sıhhati farkındalık çalışmalarına dayanak olmak için Göğüs Sıhhati Derneği’ne (MEMEDER) bağışlayarak, bayanların hayatına dokunuyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Artvin Haber, Artvin Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!