Oyuncu Öner Erkan öğrencilere Sait Faik okudu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nilüfer Belediyesi’nin öğrenciler için düzenlediği söyleşilere bu kere oyuncu Öner Erkan konuk oldu. Üniversiteli gençlerin katıldığı söyleşide ünlü oyuncu, Sait Faik’in “Öyle Bir Hikaye” isimli hikayesini okudu, akabinde da keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü Yılın Muharriri Sait Faik etkinliklerinin alanında bedelli isimlerin iştirakiyle sürdürüyor. Etkinlikler kapsamında bu sefer sevilen oyuncu Öner Erkan, üniversite öğrencileriyle bir ortaya geldi. Buluşmaya Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Zafer Yıldız ile Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Baba Pala da katıldı.

Üçevler Kütüphanesi’nde gerçekleşen aktiflikte bir çok dizi ve sinemada rol alan oyuncu Öner Erkan gençlere Sait Faik’in “Alemdağ’da Var Bir Yılan” kitabından “Öyle Bir Hikaye” isimli hikayeyi okudu. Gerçek ve gerçeklik dışında yaşanan bir kıssayı husus edinen ve hayal gerçek ortasında bocalayan karakterden bahsedilen hikayeyi iştirakçi öğrenciler ilgiyle dinledi.

Okumanın akabinde öğrenciler, Öner Erkan’a hem kıssayla ilgili hem de oyunculuğuyla ilgili sorular yöneltti. Okuduğu öykünün çok değişik bir avareliği olduğuna değinen Öner Erkan gençlere “Kitap okuyun” tavsiyesinde bulundu.

Gençlerin, “Okumamızı önerdiğiniz bir kitap var mı?” sorusunu cevaplayan Öner Erkan, “Siz de kendinize bir üslup geliştirin ve okumalarınızı ilerletin. Ben Hermann Hesse severim onu okurum. Benim okumaktan hoşlandığım kitaplar hafif puslu, bulutlu, hüzünlü hisler bırakan kitaplardır. Yer altı edebiyatı, bir kahramanın peşinden dünyanın tertibini değiştirmeye çalışan romantik serserileri de seviyorum” dedi.

Söyleşi sonrasında Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Zafer Yıldız Öner Erkan’a teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Artvin Haber, Artvin Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!