Pembe Top Pınar Deniz’in elinden havalanacak, farkındalık katlanacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Sıhhat Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü’nün göğüs kanserinde erken teşhisin kıymetine dikkat çekmek için hayata geçirdiği “Pembe Top Sahada” projesinin bu yıl dokuzuncusu gerçekleştiriliyor. Göğüs kanserinde erken teşhis farkındalığının sembolü haline gelen Pembe Top bu yıl Pınar Deniz’in elinden havalanacak. Projenin istekli destekçisi Pınar Deniz, 21 Ekim tarihli Anadolu Efes Spor Kulübü – ALBA Berlin müsabakasını Pembe Top ile yapacağı hava atışıyla başlatacak.

Her yıl yaklaşık 2 milyon 300 bin bayan göğüs kanseri tanısı alıyor. Tüm kanser cinsleri içinde yüzde 25 oranla göğüs kanseri, Türkiye’de bayanlarda en sık görülen kanser çeşidi olarak biliniyor. Anadolu Sıhhat Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü iş birliğiyle gerçekleştirilen Pembe Top Alanda projesi göğüs kanserinde erken teşhisin hayat kurtardığını hatırlatmak ve farkındalığı yükseltmek için bu yıl 9’uncu defa gerçekleştiriliyor.

Pınar Deniz’den farkındalık daveti

Tüm dünyada “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak anılan Ekim ayında düzenlenen projede Pembe Top, Anadolu Efes Spor Kulübü’nün ALBA Berlin ile oynayacağı Euroleague maçında tekrar alanda olacak. Projenin bu yılki istekli destekçisi başarılı oyuncu Pınar Deniz, 21 Ekim tarihinde Sinan Fazilet Spor Salonu’nda oynanacak müsabakayı Pembe Top ile yapacağı hava atışıyla başlatacak.

“Hava atışını tüm bayanlar ismine yapacağım”

Pembe Top Alanda projesinin bu yılki istekli destekçisi Pınar Deniz “Pembe Top” ile objektiflerin karşısına geçti. Deniz, projenin bir başka destekçisi, ünlü fotoğrafçı Tamer Yılmaz’a poz verdi.

Meme kanserinde erken teşhis farkındalığının yükseltilmesine katkı sağlayabileceği için keyifli olduğunu söyleyen Pınar Deniz, “Projeye dahil olduktan sonra mevzuyla ilgili daha çok bilgi edindim. Ne yazık ki göğüs kanseri çok sık görülen bir kanser çeşidi lakin biliyoruz ki erken teşhis tedavide muvaffakiyet oranını yükseltiyor ve bu hayati bir mana taşıyor” dedi. Bu yıl Pembe Top ile tüm bayanlara seslendiğini hatırlatan Deniz, “Özellikle 40 yaşından sonra yılda bir sefer hekim denetimine gitmek hem kendimize hem de sevdiklerimize borcumuz. Sıhhatimiz için korkmadan, aksatmadan, ‘bana olmaz’ demeden denetimlerimizi yaptırmalı ve etrafımızdaki tüm bayanları da birebir davranışa teşvik etmeliyiz. 21 Ekim’de farkındalığı yükseltmek için hava atışını tek başıma yapacağım fakat ekranları başından, tribünlerden sesimi duyan tüm bayanların benimle birlikte olacağını biliyorum. Bu kıymetli bildirisi birlikte yaygınlaştıracağız” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Artvin Haber, Artvin Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!