Ünlü oyuncu Hakan Alım İzmir’de oyuncu adaylarıyla deneyimlerini paylaştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hakan Alım İzmir’de oyunculukla ilgilenen, oyunculuğa merak salmış olan gençlerle bir ortaya gelerek “Oyunculukta Farkındalık” semineri verdi. Alım, İzmir’de tiyatroya ve oyunculuğa merak duyan gençlere kendi izlediği yolları ve deneyimlerini aktaracak anda kalmaya ve farkındalık kazanmaya ait ipucu verdi. Engin Akalın Yapım tarafından organize edilen seminere çok sayıda İzmirli katıldı. Bornova This Corner’de gerçekleşen aktiflikte konuşan Alım, Oyunculukta Farkındalık workshop’unda deneyimlerini İzmirlilerle paylaştı. Engin Akalın Yapım tarafından oyuncu akademilerinin devamının geleceği bildirildi.

Hakan Alım, 19 Kasım Cumartesi günü İzmir Bornova’da tiyatroya, oyunculuğa merak duyan, bunu hobi yahut meslek olarak yapmak isteyen gençlerle bir ortaya geldi. “Oyunculukta Farkındalık” semineri veren Alım, mesleğe başlama serüvenini anlatarak başladığı seminerde oyunculukta farkındalığın ehemmiyetine, bu mesleğin deneyimler ve farkındalık üzerine şekillendiğini aktardı. ”Bugün sizlerle Hakan abiniz olarak konuşacağım” diyerek oyuncu adaylarının bakış açılarını değiştirmek, hayatlarında eksik yahut utanç verici olduklarını düşündükleri anların, durumların onları apayrı bir yere getirebileceğini ve oyunculuktaki değerinin altını çizen Alım, “Dünyanın en sıkıntı şeyi kendinize yakın olan rolü oynamaktır. Diğerlerinin farkını kabul ettiğiniz üzere kendi farkınızı da kabul edin” dedi.

“OYUNCULUK DÜŞÜNMEKTİR”

Oyunculuğun anda kalmakla ilgili olduğunu anlatan Alım, birçok insanın geçmişte yahut gelecekte takılı kalarak anı unuttuğunu aktardı. “Farkındalık anda olmaktır” diyen Alım, Farkındalığın nasıl oluşacağını ve gelişeceğini genç oyunculara şu halde anlattı: “Farkındalık, kendi farkımızı keşfetmektir. Sizin oynadığınızı bir diğeri oynayamaz bunu öğrenmek ve keşfetmek gerekir. Oynadığınız her rolde günün birinde ‘o’ kişi olsaydınız nasıl olurdunuz diye düşünerek hazırlanmalısınız. Tersine tanınan bir ismi taklit etmeye kalktığınızda kendinizden uzaklaşarak ‘plastik’ olmayı getirir. Oyunculuk düşünmektir, farkında olmak ve anda kalmaktır. Arbede ettiğiniz, keyifli olduğunuz, şaşırdığınız her anda karşı tarafın da hislerini, niyetlerini göz önünde bulundurduğunuzda bir şeyleri sahiden farkında ve hakikat olarak yapabilirsiniz.”
Alım, söyleşinin akabinde iştirakçilerin sorularını cevapladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Artvin Haber, Artvin Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!