Hülya Koçyiğit’in Bu Haftaki Konuğu Saruhan Hünel Oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hülya Koçyiğit, TRT-2 ekranlarında yayınlanan “Film Üzere Hayatlar” programında bu hafta, oyuncu Saruhan Hünel’i konuk etti.

Aynalı Tahir dizisinin kendisi için kıymetli işlerden biri olduğunu belirten Saruhan Hünel, diziye birinci olarak altı kısım oynamak için başladığını sonrasında yüz yetniş beş kısım oynadığını söyledi. Hünel ‘’’Dizinin imalcisi ve senaristi Sergin Akyaz ile birinci görüşmeye gittiğimde bana altı kısım oynayacağımı ve sonrasında Alişan’ın dizide beni öldüreceğini söylediler. Askerden yeni gelmiştim, çabucak başlayayım diye düşündüm ve kabul ettim. Altı kısım diye girdim yüz yetmiş beş kısım çektim. Üç tane Aynalı Tahir değiştirdim, onlarca yardımcı oyuncu değiştirdim ancak bir tek ben sabit kaldım.’’ dedi. Hünel dizinin tükenmeyen bir tekrarı olduğunu söyledi ve ‘’Biz diziyi beş yıl çektik ancak beş yıl sonra tekrarları yayınlandı kanallarda. On beş yıl da tekrarı sürdü. On yaşındaki çocuklar da beni tanıyordu. Siz nereden tanıyorsunuz beni, o dizi bitti diyordum. Bitip tükenmeyen bir tekrarı oldu Aynalı Tahir’in.’’ dedi.

Kariyerinde uzun soluklu dizilerde rol alan Saruhan Hünel seçici olduğunu söyledi. Ünlü oyuncu ‘’Biraz seçiciyim aslında. İnsanların karşısına çıktığımda üç kısım sonra ya da beş kısım sonra bitecek işleri istemiyorum. Zira işler bittiğinde hiç kimse onun direktörünü hatırlamıyor, yapımcısını hatırlamıyor. Hatta neredeyse kanalını bile hatırlamıyorlar. Şu oyuncunun dizisi bitti diyorlar. O yüzden ben elimden geldiğince deneyim yahut çevresel soruşturmamla projelere bakıyorum. Güzel bir imal şirketi, güzel bir direktör gerekiyor. Takımın âlâ olması çok kıymetli.’’ dedi.

Saruhan Hünel ‘’Ben bazen dizilerin sesini kapatıyorum, yalnızca izliyorum. Ne kadar vasat geliyor, bomboş. Münasebetiyle senaryo heyecanlandırmalı. Seyirci artık çok titiz. Profesyonel seyirci oluştu, kandırıldığının da farkında, bu bu türlü olmaz diyebiliyor, yorum yapabiliyor. Toplumsal medyadan eleştiriyor yahut üstlere çıkartabiliyor. Artık profesyonel bir seyircimiz var. Dijital kanallar olduktan sonra da bu çok çoğaldı. Zira büyük üretimlere daha doğrusu Avrupa yahut Amerika’daki üretimlere tek tuşla ulaşabildiği için bizim de dizilerimizin de kalitesini yükseltmemiz gerekiyordu. Artık de yükselmeye başladı aslında.’’ dedi.

Hünel, bir proje bittiğinde set çalışanlarına üzüldüğünü belirterek ‘’Bir bakıyorsunuz üç kısım sonra kanal bitiriyor, beş kısım sonra kanal bitiriyor. Deneme yanılma olmaya başladı. Evet oyuncular tahminen bir halde kendini kurtarabiliyor, tahminen üretimci da kurtarabiliyor fakat sette çalışan arkadaşlarım o işe güvenerek tahminen borçlanıyorlar, tahminen kredi çekiyorlar, ona güveniyorlar. Apansızın işleri bitiyor. Çok üzülüyorum. O yüzden ben herkesin başlarken çok güzel inceleyip, sık dokuyup yeterli projeler olmasına etmeleri lazım diye düşünüyorum.’’ dedi.

Kaybolan Yıllar dizisinde Esmer karakterine hayat veren Saruhan Hünel, o dizinin hayatının akışını değiştirdiğini ve çok severek oynadığını belirtti.

Çok sevdiği bir mesleği yaptığını ve bundan ötürü çok memnun olduğunu söyleyen Saruhan Hünel ‘’Keyif aldığım mesleğim var, çok da memnun oluyorum kamera karşısında. Zevk alıyorum. Yaptığım iş yalnızca oyunculuk yahut para kazanmak değil. Şayet yapıyorsam keyif alacağım, memnun olacağım. Evvel ben keyifli olacağım. Evvel ben zevk alacağım ki karşıdaki seyirciye de o keyfi yaşatabileyim. Hayalini kurmadığım yahut kuramadığım şeyleri ben yaşadım. Şükür hakikaten aklım hayalim gelmezdi bu türlü bir iş yapacağım, bu türlü olacağım. Hasebiyle bu halde yaşadığım için çok memnunum. Düşünsenize hayalini bile kuramadığınız bir meslek ediniyorsunuz o meslekten de ekmeğinizi kazanıyorsunuz. Daha ne olsun.’’ dedi.

Ailesine çok kıymet veren ve vazgeçilmezi olduğunu söyleyen Saruhan Hünel ‘’Ailemden vazgeçmem. Biz çekirdek bir aileyiz. İki yıl evvel covidden babamı kaybettikten sonra yalnızca annem ve kız kardeşim kaldı. Benim için aile çok değerli. Kurallar ne olursa olsun, ne yapılırsa yapılsın ve ne yaşanırsa yaşansın, önceliğim ailemdir.’’ dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Artvin Haber, Artvin Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!